22.02.2019.
Menu główne
Aktualności
Strona główna
Firma
Oferta
Obiekty
Oferty zamian lokali
Przetargi
Centralny Rejestr Umów
Kontakt
Mapa witryny
Galeria
Logowanie
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Statystyka

Położenie: Aktualności arrow Przetargi arrow Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania na "Sprzątanie oraz zimowe utrzymanie Targowiska "
Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania na "Sprzątanie oraz zimowe utrzymanie Targowiska " PDF Drukuj Email
Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania


Zamawiający – Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wołominie działając na podstawie Art. 93 ust.1 pkt 6 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo Zamówień Publicznych, unieważnia przetarg na: Sprzątanie oraz zimowe utrzymanie Targowiska Nr 1 położonego w Wołominie przy ul. 1 Maja.
Wywóz odpadów pochodzących z terenu Targowiska miejskiego Nr 1 miał podlegać od 1 stycznia 2013r. nadzorowi sprawowanemu przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
w Wołominie jednak na dzień dzisiejszy Przedsiębiorstwo nie uzyskało ze strony właściciela takiego uprawnienia, zatem nie może zawrzeć umowy na sprzątanie i wywóz śmieci z terenu targowiska przez inny podmiot.
Nadto, po ponownym przeliczeniu wartości zamówienia, mając na uwadze nowe okoliczności związane z wykonywaniem przez Gminę Wołomin zadań związanych z odbieraniem
i wywozem nieczystości i treść Uchwały Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 28.11.2012r.
Nr XXI-116/2012 stwierdzić należy, że przedmiotowa usługa polegająca na sprzątaniu targowiska i odbieraniu odpadów komunalnych faktycznie z uwagi na wartość zamówienia będzie niższa niż próg wskazany w ustawie Prawo zamówień publicznych i nie przekroczy kwoty 14000 euro.
Wobec faktu, że wada jaką była dotknięta SIWZ przez błędne wyliczenie ceny wartości zamówienia w sytuacji, gdy przedmiotowa usługa nie podlega rygorom ustawy Prawo zamówień publicznych, zasadnym jest unieważnienie postępowania.
Z tych też względów postępowanie musi zostać unieważnione .

Zmieniony ( 20.12.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »